Počet nahlášených stížností: | 135 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
OBJEDNAL JSEM SI MYSLIVECKÉ BOTY ZA 1090,- KČ A I S DOBÍRKOU JSEM ZAPLATIL 1190.-KČ. V BALÍKU BYLY BOTY SPORTOVNÍ JISTĚ MENŠÍ HODNOTY NEŽ JSEM PLATIL. NA KOMUNIKACI E MAILU NIKDO NEREAGUJE.BOTY JSEM SI OBJEDNAL PODLE NABÍDKY , KTERÁ MĚ PŘIŠLA NA PC.PO VYPLNĚNÍ ADRESY TO TRVALO ASI 10.DNÍ. MYSLIVECKÉ BOTY MĚLY BÝT VYŠŠÍ SE SPECIÁLNÍM ŠNĚROVÁNÍM. MÍSTO TOHO PŘIŠLI BÍLOČERVENÉ SPORTOVNÍ BOTY, ROZHODNĚ NIŽŠÍ KVALITY BEZ OZNAČENÍ TYPU ČI VÝROBCE.
BOTY DORUČENY SPOLEČNOSTÍ PDP.Č. ZÁSILKY CZ -PDP-1383 /
CHCI BOTY, KTERÉ JSEM SI OBJEDNAL A ZAPLATIL, SPORTOVNÍ BOTY RÁD VRÁTÍM, JINAK VRÁTIT ZAPLACENÉ PENÍZE.
|
Tweet |
Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.
V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.
Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.
Jako sídlo společnosti Badoo Trading Limited jsme dohledali adresu: 13 Hawley Crescent, London NW1 8NP, Velká Británie.
Mimo to platí, že pokud bylo dodáno jiné zboží, jedná se o vadu. Podle § 2169 platí, že má-li věc vady, může spotřebitel v daném případě požadovat dodání nové věci v souladu s objednávkou. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (se sídlem ve Spojeném království), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci například prostřednictvím internetových stránek www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska, přičemž spolupracuje také s mezinárodním spotřebitelským centrem Spojeného království.
Před samotným podáním je vhodné prostudovat informace zde: https://evropskyspotrebitel.cz/co-udelat-nez-nas-kontaktujete/.
Kontakty na ESC ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: ECCNET-CZ@ec.europa.eu
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.