Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Automobil zakoupen 26.11.2014 s 8872km (ke dni podání reklamace 31.3.2015).
Problém vymezen jako "drhnutí zadních kol a vizuálně oreznuté zadní kotouče".
Pro vyřízení reklamace bylo auto v servise 5 dnů, kdy za tu dobu zvládli pořídit čtyři fotografie brzd po demontáži obou zadních kol. Pro oficiální vyjádření jsem se musel týden dovolávat.
Vyjádření servisu k reklamaci:
http://litvaj.cz/vyjadreniROS.jpg
Dopis předaný k nesouhlasu k výsledku vyřízení reklamace:
http://litvaj.cz/reklamaceROS.pdf
v tuto chvíli již mám najeto 11 000 a zvažuji další postup. Zda nechat brzdy vyměnit na vlastní náklady či ne a vyčkávat na kompletní výsledek.
VW Touran 2.0TDI s prodlouženou 4 letou zárukou
Výměna zadních brzdových kotoučů a obložení.
|
Tweet |
Spotřebitel má právo na dodání bezvadného předmětu koupě. Pokud je na zboží při převzetí vada, nebo se projeví během 24 měsíců od převzetí věci v zákonné záruce, má spotřebitel právo na odstranění této závady. Smluvní prodloužená záruka, která přesahuje záruku zákonnou, se řídí zvláštními dohodnutými smluvními podmínkami.
Práva z vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého věc byla koupena. Je-li však v potvrzení o záruce uvedena jiná osoba určená k opravě (autorizovaný servis), která je v místě prodávajícího nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na opravu u toho, kdo je určen k provedení opravy. Osoba takto určená k opravě provede opravu ve lhůtě dohodnuté mezi prodávajícím a kupujícím při koupi věci. To je ve lhůtě, která ve vztahu ke spotřebiteli vyplývá z ustanovení § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě.
Uplatní-li spotřebitel reklamaci v prvních šesti měsících od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná již při převzetí. Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.
Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebitel s uvedenými důvody zamítnutí nesouhlasí, může se ještě před zahájením soudního sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) a uplatnit nárok na řádné vyřízení reklamace, což spotřebitel prokáže přiloženým posudkem znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací. Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Pokud se jedná o účelně vynaložené náklady spojené s oprávněnou reklamací, je prodávající povinen tyto náklady na základě žádosti kupujícího proplatit. Účelně vynaloženými náklady jsou náklady, které musí spotřebitel nezbytně nutně vynaložit k tomu, aby mohl reklamaci uplatnit. Jedná se obvykle o náklady na cestovné, znalecký posudek. Právo na jejich úhradu vychází z ustanovení § 1924 občanského zákoníku.
Společnost nereagovala na naši výzvu k řešení stížnosti. Vzhledem k tomu, že je námi nabízené mimosoudní řešení sporů založeno na principu dobrovolnosti, bude stížnost pro nereakci subjektu uzavřena.
Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, která je založena na principu dobrovolnosti. V případě potřeby další konzultace se neváhejte obrátit na naší spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009.