Počet nahlášených stížností: | 600 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 3 |
Zakoupila jsem vstupenky s poplatkem za dodání v papírové formě (dárek k vánocům) v celkové hodnotě 5613 kč. Dorazily vstupenky v hodnotě 3380 kč. Vstupenky byly zakoupeny do sekce "General Admission" , na papírové vstupence je uvedeno " Standing B". Po neshodách jsem se rozhodla vstupenky prodat, jelikož viagogo nabízí i tuto možnost. Začala jsem tedy vyplňovat, k mému podivu, po zadání ceny uvedené na vstupence (bohužel s tím smířená, že na tom něco prodělám), viagogo částku za vstupenku samo přepočítalo na cenu 2500 kč za jeden vstup. Okej, budiž. Ale co mě nejvíce dostalo do kolen bylo to, že vstupenky si mám předat vlastně sama do rukou dalšímu chudákovi co na viagogo naletí a zaplatí 5000 kč ( a já dalších 700 kč za zprostředkování prodeje) a to vše za 2 vstupenky v reálné hodnotě 3380 kč a být podvodníkem vlastně i já. Vše jsem zrušila, protože součástí tohoto být opravdu nechci a nebudu.
Vstupenky na koncert Depeche Mode, 30.7.2023, Letiště Letňany
Vrácení všech uhrazených peněz za vstupenky. Tj. 5613 kč.
|
Tweet |
Společnost dle svých obchodních podmínek vystupuje v právním vztahu pouze jako zprostředkovatel prodeje, spotřebitel tak smlouvu uzavírá s třetí osobou, která však nemusí být podnikatelem. V takovém případě, kdy prodávající nevystupuje v právním vztahu jako podnikatel, se ustanovení na ochranu spotřebitele nepoužijí. Navíc odstoupit od smlouvy o zakoupení vstupenek ve lhůtě čtrnácti dnů není možné, neboť se jedná o smlouvu, jež patří mezi výjimky, kdy není možné práva na odstoupení využít [dle § 1837 písm. j) občanského zákoníku].
Jelikož jsou na webových stránkách společnosti nabízeny vstupenky, jež již byly jednou zakoupeny, mohou se ceny těchto vstupenek lišit od cen vstupenek nabízených oficiálními prodávajícími. České právo nezakazuje přeprodej vstupenek na kulturní a sportovní akce za vyšší cenu, než která je na vstupence uvedena. Pouze v případech, kdy by byla nová cena v hrubém nepoměru k ceně původní, mohl by zákazník požadovat zrušení smlouvy a navrácení peněžních prostředků, neboť by se jednalo o neúměrné zkrácení. Co by se však v konkrétním případě považovalo za hrubý nepoměr by mohl posoudit jedině soud.
Společnost Viagogo se přesunula ze Švýcarska do USA. Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční subjekt se sídlem v USA, nelze kontaktovat Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci, nýbrž dozorový orgán přímo v zemi sídla provozovatele.
Dozorovým orgánem je tedy Federal Trade Commission (https://www.ftc.gov/), přičemž podnět lze podat skrze formulář dostupný z tohoto linku - https://reportfraud.ftc.gov/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.