Počet nahlášených stížností: | 25 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 5 |
Právě jsme se vrátili z Bulharska. Kupovala jsem zájezd pro 6 osob s tím, že na pokoji budeme mít dvě přistýlky co mě slíbila paní z cestovní kanceláře. Po příjezdu jsme zjistili, že přistýlky mají na pevno přidělané a ještě ke všemu jsou hrozné. Nějaké rozkládací taburetky i paní delegátka říkala, že je to příšerné. Nicméně jsem musela spát na zemi, protože 3 na jedné posteli a nebo 2 na té jedné přistýlce jsme se nevyspali. Paní delegátka se snažila domluvit aspoň nějakou matraci na zem, ale ani to bohužel nebylo k dispozici. Psala jsem hned paní do cestovky odpověděla jednou a pak už nekomunikovala vůbec. Z dovolené za 19tisíc jsme rozlámaná a myslím, že spát za ty peníze na zemi opravdu není přípustné. Paní mi v cestovce napsala, že hotel nezná a že nevěděla, že se s přistýlkou nedá hýbat. Prostě prodala zájezd za každou cenu.
Dále se nikomu z Čechů nelíbilo, že jsme si zaplatili ULTRA ALL INCLUSIV, kde jsme byli srozuměni s tím, že bude bar i na pláži zdarma. Bohužel nic takového se nekonalo a byla prý 30% sleva, kde z 5leva zlevnili na 4leva.
A poslední věc utiskování Čechů na hotelu Franzouzi a jejich animátory. Naše česká animátorka se snažila pro děti mít program aqua airobik a francouzští animátoři jí do toho pustili hudbu a začali tancovat s dospělými. Opravdu strašní hulváti a ignoranti českých i dalších zahraničních turistů. Uječená francouzská animátorka, která si hrála na vedoucí byla pro většinu ubytovaných dost nepříjemná.
Finanční kompenzace
|
Tweet |
Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.
Spotřebitel by případně mohl podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytla.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.