Počet nahlášených stížností: | 127 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 2 |
Ahoj ...před dvěma lety jsem s manželkou kupoval postel z masivu a kvůli zdravotním problémům a rekonstrukci bytu se postel pouze vybalila ale nezestavovala ale byla uložena v dětském pokoji u stěny na koberci, teď se nám dokončila rekonstrukce bytu tak jsem se včera rozhodl postel poskládat a jsem zděšen kvalitou této postele.Všechny hranoly jsou zkroucené a ve spojích jsou až 1-2 cm mezery......to vystavený kus na prodejně neměl,tato vypadá jako složená z odpadu.Psal jsem na XXxLutz ale reklamace byla šmahem zamítnuta,prej jsem si měl postel zkontrolovat a vady nahlásit hned po zakoupení a ne až teď,přitom záruku ta postel má do 21.8.2023
Co mám prosím dělat?
vyjádření z obchodu
Na základě vašeho emailu bohužel musím vaši reklamaci rovnou zamítnout. Povinností zákazníka je zboží po převzetí zkontrolovat.
Jak sám píšete, vámi zakoupenou postel Cardiff- artiklové číslo 25280001/01 jste zakoupil a převzal dne 21.8.2021. Za to, jakým způsobem a kde byl výrobek po celou dobu dvou let uskladněn však bohužel ani my jako prodejci a ani výrobce nemůže nést odpovědnost. Dle všeho k prohnutí a pokroucení došlo vlivem špatného uskladnění.
Reklamace se zamítá. Děkuji za pochopení...
Manželská postel Masiv Dub
V tomto případě nemám tušení...rád bych výměnu nebo vrácení peněz.
|
Tweet |
Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány nebo které se dají od věci očekávat, je věc vadná. V takovém případě může spotřebitel zboží reklamovat. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se podnikatel se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací (viz rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové sp. zn. 19 Co 470/2005). Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.