Počet nahlášených stížností: | 104 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 2 |
Dobrý den,
Zakoupily jsme u vás dovolenou v Tunisu ve čtyř hvězdičkovém hotelu (Le Soleil Abou Sofiane a Aquapark) ale odpovídalo spíše dvoum maximálně třem hvězdám. Zaplaceno jsme měli all inclusive kde jsme dostávali jidlo a pití pouze na příděl a pití do plastových kelímku, což neodpovídá čtyř hvězdičkám hotelu ani all inclusive. Pokaždé nás odbily jedním kouskem ať už masa či zákusku a nebylo možné dostat více, pouze za finanční úplatky. Věčně nám bylo na baru u bazénu řečeno že pití a občerstvení došlo a když už náhodou něco bylo tak jsme dostali jeden kousek pizzy pro dvě osoby. Delegáta z vaši společnosti jsme tam viděli pouze první den a poslední.V nabídce byl animační program a aquapark.Aquapark není stále v provozu a animační program byl každý den hodinu dopoledne a večer tancování pro děti,zábava pro dospělé a hudba na pláži vůbec.Volala jsem na vaši info linku kde mi byl sdělen e-mail na který mám svoji stížnost odeslat.Do teď mi nikdo neodpověděl.(z 24.8.)
Dovolená neodpovídá ceně ani nabízené kvalitě.
Požaduji vracení peněz.
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.
Spotřebitel by případně mohl podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytla.
Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se podnikatel se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.