Počet nahlášených stížností: | 106 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dne 16.5.2015 jsem v prodejně Baťa zakoupila dámskou vycházkovou lepenou obuv zn.Weinbrenner.Boty jsem měla na sobě pouze třikrát na cestu do práce.Nachodila jsem s nimi max 1,5km.Levá bota se začala vzadu na patě bortit,vypadá jakoby byla přešlapaná.Boty jsem dala reklamovat 2.6.2015 do prodejny Bata v Českých Budějovicích.Reklamace mi nebyla uznána.Vyjádření zní:Předmětem reklamace je zlomený opatek na levém půlpáru.Reklamovaná obuv byla nešetrně nazouvána bez dostatečného rozšněrování.Nadměrným namáháním došlo k přetažení opatku dozadu a k přemačkání výztuhy.Jedná se o běžné opotřebení způsobem užívání.Reklamaci jako neoprávněnou zamítáme.
S tímto já absolutně nemohu souhlasit.K obouvání jsem použila nazouvací lžíci,měla jsem je pouze třikrát,boty jsem řádně rozvazovala a i rozepla zip,který též mají.Na obuvi je vidět,že je jinak nenošená,zcela neochozená podrážka.Botám se též již začaly trhat po tak krátkém užívání tkaničky.Ty reklamovány nebyly.
Děkuji za jakékoli vyřízení.
Dámská vycházková lepená obuv zn.Weinbrenner ,číslo artiklu 5463370,číslo reklamace 11816935,cena 1599,-Kč
Oprava obuvi
|
Tweet |
Uplatní-li spotřebitel reklamaci v prvních šesti měsících od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná již při převzetí. Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.
Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením soudního sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací. Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Společnost nereagovala na naši výzvu k řešení stížnosti. Vzhledem k tomu, že je námi nabízené mimosoudní řešení sporů založeno na principu dobrovolnosti, bude stížnost pro nereakci subjektu uzavřena.
Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení. V případě potřeby další konzultace se neváhejte obrátit na naší spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009.