Počet nahlášených stížností: | 3 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den , prosím chtěla bych sdělit stížnost ohledně dovolené kterou jsme s rodinou a absolvovali 12-19.9.2023 . Původně jsme měli vybranou dovolenou v hotelu Astera a odlet u Ostravy, poté jste nám jej zrušili a změnili odlet z Brna. A poté jste to opět zrušili a byl nakonec přidělen odlet z Katowic a ještě docela hodně rychle rozhodování mezi dvěma hotely a neměli jsme šanci si zjistit podrobnosti o hotelu. Nakonec jsme letěli i v jiný termín a do jiného hotelu bez původně jsme si vybrali, do hotelu Melia grand Hermitage (Bulharsko). Hotel byl celkem zklamání vzhledem k tomu, že to měl být all inclusive, ale žádný bar s drinky na pláži nebyl, ručníky na lehátka k pláži také ne, jen za příplatek jak nám bylo sděleno. Původní hotel dle recenzí (Astera) měl být o hodně lepší. Chci si tím pádem stěžovat na 2x zrušený námi vybraný hotel i termín dovolené z vaší strany. Nebyl nám ani sdělen důvod, proč lety byly původně zrušeny. A žádáme o kompenzaci vzniklých nepříjemností, jelikož jsme letěli úplně poprvé, navíc z Katowic -Polska, odkud jsme vůbec nechtěli ( kvůli daleké trasy na letiště i polského jazyka ktery neumíme, proton jsme chtěli letět z Česka) . Prosím o vyjádření děkuji Darina Haltofová, email: ***
Vámi zrušené lety a to dvakrát za sebou i změna hotelu na Vás popud
Žádáme o kompenzaci za vzniklé nepříjemnosti a rozhodování se na poslední chvíli z důvodu volná a.presouvani termínu a hotelu který jsme měli původně vybraný
|
Tweet |
Podle § 2527 písm. b) občanského zákoníku (dále jen OZ) platí, že jednou z hlavních náležitostí potvrzení o zájezdu, kterou pořadatel musí do tohoto potvrzení uvést, jsou ujednané dopravní prostředky včetně míst a časů odjezdů a příjezdů.
Jednou z významných změn závazku je situace, kdy vnější okolnosti nutí pořadatele podstatně změnit některou z hlavních náležitostí zájezdu uvedených v § 2527.
Pokud dojde k významné změně, má pořadatel povinnost učinit směrem k zákazníkovi konkrétní návrh na změnu smlouvy a zákazník má právo rozhodnout se o tom, zda na změnu přistoupí nebo ne. Aniž by tedy bylo třeba hradit odstupné, má zákazník právo od smlouvy odstoupit. V komentáři k OZ je uvedeno následující: "Neodstoupení od smlouvy ve lhůtě je považováno za domněnku souhlasu se změnou. Jestliže zákazník v důsledku oznámení změny závazku od smlouvy neodstoupí, má přesto právo na přiměřenou slevu, sníží-li se jakost nebo náklady zájezdu."
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas se vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (zahraniční subjekt se sídlem v Polsku), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci například prostřednictvím internetových stránek www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska, přičemž spolupracuje také s mezinárodním spotřebitelským centrem Spojeného království.
Před samotným podáním je vhodné prostudovat informace zde: https://evropskyspotrebitel.cz/co-udelat-nez-nas-kontaktujete/.
Kontakty na ESC ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: ECCNET-CZ@ec.europa.eu
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.