Počet nahlášených stížností: | 79 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 1 |
Dobrý den,
obracím se na vás s žádostí o pomoc. Dle mého názoru po mě chce ČEZ Prodej/ČEZ Distribuce neoprávněně platbu za distribuci a další poplatky v roce 2023.
Jedná se o OM "zahrada", které jsem zrušil a zahradu opustil.
Konkrétně, dne 28.11.2022 jsem podal žádost o ukončení OM s demontáží a 29.11.2022 mi bylo potvrzeno emailem ukončení smlouvy s demontáží nejpozději k 7.12.2022.
Tímto jsem bral věc za uzavřenou. Po nějaké době jsem šel okolo a zjistil, že přípojné místo bylo rozšířeno, přibyl další sloupek. Napadlo mě se podívat, jestli je vše v původním sloupku v pořádku a objevil jsem tam elektroměr. Hned jsem začal zjišťovat co se děje a proč tam ještě elektroměr je.
Následně mi původní dodavatel ČEZ prodej emailem potvrdil, že u nich byla smlouva řádně ukončena k 7.12.2022 a distributor měl povinnost do 10 dnů provést demontáž elektroměru.
Z přiložené faktury je vidět, že distributor dne 7.12.2022 provedl pouze odečet elektroměru a nedemontoval ho.
Chápu, že chyba se stane, ale chtít po mě platit i za období, kdy nebyla platná smlouva a ještě to ČEZ prodej přiznal s omluvou, mi přijde nefér.
Můžete mi prosím pomoci?
Ukončení OM
Rád bych požádal o vystavení faktury za platné smluvní období do 7.12.2022 a kompenzaci 7000,- za způsobené psychické strádání a ztracený čas při zdlouhavém řešení situace.
|
Tweet |
Elektroměr se odpojuje v případě, kdy odběrné místo zaniká, přičemž za toto odpojení/připojení si distributor účtuje poplatek. Elektroměr je majetkem distributora elektrické energie.
Jestliže spotřebitel podal žádost o ukončení smlouvy společně s požadavkem na demontáž elektroměru, měla být demontáž elektroměru učiněna pracovníkem, který provedl odečet. Po odebrání elektroměru a provedení odečtu by měla být spotřebiteli zaslána společností ukončovací faktura.
Pokud nedošlo k žádnému odběru na tomto odběrném místě, nemůže si společnost účtovat žádné poplatky, neboť došlo k pochybení na její straně. V případě, že by však k odběru došlo, se spotřebitel vystavuje riziku černého odběru.
Pokud spotřebitel nesouhlasí s vyúčtováním a s jednáním společnosti může jej reklamovat. Reklamaci může spotřebitel uplatnit při nesouhlasu s vyúčtováním či měřením spotřeby nebo tehdy, pokud se domnívá, že ze strany společnosti došlo k pochybení. Podat reklamaci je možné:
- prostřednictvím kontaktního formuláře dostupného zde: https://www.cez.cz/cs/reklamace
- na bezplatné Zákaznické lince 800 810 820
- poštou na adrese ČEZ Prodej, a.s., Guldenerova 2577/19, 326 00 Plzeň.
V reklamaci je vhodné uvést její důvod a identifikační údaje. Společnost by měla reklamaci následně vyřešit do 15 dní ode dne jejího doručení.
Jestliže spotřebitel nebude souhlasit s vyřízením reklamace, může se obrátit na Ombudsmana společnosti ČEZ:
- prostřednictvím formuláře umístěného na www.cez.cz/ombudsman nebo
- poštou na adrese Ombudsman ČEZ, Jemnická 1138/1, 140 00 Praha 4.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při Energetickém regulačním úřadu. Podání návrhu na zahájení spotřebitelského sporu nepodléhá zaplacení správního poplatku. Více informací o tomto řízení může spotřebitel nalézt zde: https://www.eru.cz/mimosoudni-reseni-sporu. Kontakty na Energetický regulační úřad je možné nalézt zde: https://www.eru.cz/kontakty.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.