Počet nahlášených stížností: | 30 |
Z toho za letošní rok: | 3 |
Stále v řešení: | 8 |
Dne 11.9.23 jsem udělal objednávku za cca 12k. Dne 19.10.23 mi dorazila zásilka z obchodu StreetBeast. Objednávka měla obsahovat 14 kusů. Bohužel dorazilo pouze 10 kusů v devastované krabici, která byla skoro otevřená. Hned, po kontrole věci, které chybí jsem napsal v ten samý den, jak na Zasilkovnu tak i na email e-shopu. Zásilkovna to nechtěla řešit z důvodu toho, že jsem to neřešil na výdejním místě. E-shop mi odpověděl až po 4 dnech s tím, že čekají novou zásilku věcí a že mi jej pošlou. Věci, které chyběli byly v hodnotě cca 2.5k. Po nějaké době jsem znovu napsal na email, jestli mi tedy pošlou ten zbytek a dostalo se mi odpovědi, že napíší zásilkovně a tím se ukončila konverzace ze strany E-Shopu. Byl bych rád, kdyby mi poslali ten zbytek věci nebo zaplatili to co nedodali.
Chyběla mi zde CyberPunk maska a 3 páry ponožek.
Přeji si dodat zbytek mé objednávky nebo navrácení peněz za dané 4 předměty.
|
Tweet |
Pokud nebylo dodáno zboží v odpovídajícím množství či zboží kompletní, jedná se o vadu, za kterou je odpovědný prodávající a je možné zboží reklamovat.
Uplatní-li spotřebitel reklamaci v průběhu jednoho roku od převzetí věci, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí (viz § 2161 odst. 5 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník). Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Společnost tedy musí prokázat, že spotřebitel převzal kompletní zásilku.
Reklamace je podaná již samotným oznámením podnikateli, že zboží je vadné (neúplné), například již napsáním e-mailu.
Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.
Odstoupit lze i pouze ohledně nedodaného kusu zboží.
Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky v přiměřené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.
Podnikatele je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.
Pokud prodejce nereaguje, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (nejlépe doporučený dopis s dodejkou). Dopis bude adresován společnosti TechWear s.r.o., Kurzova 2222/16, 15500 Praha.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Byli jsme informováni o skutečnosti, že spotřebiteli již bylo chybějící zboží společností odesláno.
Stížnost nyní přeřazujeme na spotřebitele, aby mohl výše uvedené potvrdit, popř. po dodání zboží stížnost uzavřít.
Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat, stížnost proto uzavíráme.