Počet nahlášených stížností: | 104 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 2 |
Dobrý den, po mých třech reklamacích zájezdu do Tuniska č. *** mně byla postupně uznána reklamace, a to do výše 25 % slevy ze zájezdu. S ostatními účastníky jsme ve spojení a všichni jsme otřesné služby kanceláře reklamovali, takže vím, že některým byla uznána reklamace a přiznána kompenzace ve výši 30 %. Toto jsem v poslední reklamaci kanceláři uvedla. Všichni jsme bydleli ve stejném hotelu a užívali stejné služby, nevím tedy, proč by mě, mé malé vnučce a mým přátelům, kteří mimochodem pobyt u moře absolvovali především kvůli zdravotním problémům (a lékaři jim byl doporučen pobyt u moře, vč. mě) kancelář vytrvale odmítá poskytnout kompenzaci minimálně ve stejné výši, jako ostatním - původně jsem žádala o vrácení celé částky. Na místě v Tunisku byl vyplněn reklamační protokol. Nejdůležitější reklamované nedostatky: dlouhý check-in, upřednostňování místních obyvatel, velmi často není k dispozici pitná voda, a to ni na baru (cestujeme s malým dítětem!), neuklizeno, není k dispozici toaletní papír, ručníky, v jídelně nejsou příbory ani talíře, zato jsou tam nedůstojné fronty na jídlo, jídlo je pálivé a nedá se podat malým dětem, delegát se chová nevhodně, vyhrožuje, že nepřijme reklamaci. Děkuji za vaši pomoc.
zájezd Tunisko, na jméno Lada Křivánková, číslo smlouvy ***, číslo pokoje 17 a 19, název ubytování LE SOLEIL ABOU SOFIAN
Vrácení peněz ve výši min. 50 % z ceny zájezdu pro všechny účastníky, kteří jsou uvedeni na smlouvě ***
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas se vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.