Počet nahlášených stížností: | 8 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
Dnes odpoledne jsem šla koupit obojek pro psa.
Vím, že se u Vás dá zboží vrátit, takže jsem si nebrala psa s sebou.
U pokladny má babička chtěla platit 2000 a bylo nám řečeno, že nemají na vrácení. To je samozřejmě v pořádku, takže jsem zaplatila 1000.
Prodavačka mi vydala zpátky a dala mi PENÍZE DO RUKY bez paragonu a ani se mě nezeptala na aplikaci. Bohužel jsem si toho nevšimla, takže jsem z obchodu odešla bez paragonu.
Doma jsem zkoušela obojek, ale bohužel byl malý takže jsem volala na prodejnu, kde mi prodavačka řekla, že si nemůže pamatovat kdo tam nakupoval a kdo ne.
Vzala jsem obojek a jela jsem na prodejnu s tím, že mi nebyl dán paragon a ani se mě nezeptala na aplikaci. Prodavačka byla arogantní, vysmála se mi přímo do obličeje. Když jsem řekla, že chci zavolat vedoucí prodejny tak se opět vysmála a řekla mi, že vedoucí je ona a že pokud chci, tak zajistí kamerové záznamy. Když jsem se jí zeptala, jestli se může podívat do koše bylo mi řečeno že ho šla vyhodit.
Po více jak 30 minutách jsem se zeptala, jak dlouho budu ještě čekat a bylo mi řečeno, že neví. Jak je možné, že údajná VEDOUCÍ PRODEJNY nemá přístup k historii nákupů? Jak si může dovolit takhle jednat se zákazníkem?!
Prodejna : Sjízdná 5554/2, 722 00 Ostrava Třebovice.
Dne : 17.12.2023 mezi 13-14 hodinou.
Hezký zbytek dne,
Gloserová.
Lepší obsluha, spokojenost zákazníků na 1. Místě!
|
Tweet |
Důležité je rozlišovat, zda zboží bylo zakoupeno distančně (tj. přes telefon, internet) či osobně na prodejně. Na kamenné prodejně má spotřebitel možnost si dané zboží vyzkoušet, prohlédnout a tedy není povinností prodejce přijmout zpět zboží anebo umožnit výměnu daného produktu, který spotřebiteli nevyhovuje.
Praxe je ale taková, že někteří obchodníci výměnu zboží nebo třeba vrácení nevhodného dárku umožňují, a to obvykle do 14 nebo 30 dnů. Jde ale čistě o jejich dobrou vůli a konkurenční výhodu. Proto spotřebitelům doporučujeme, aby si před nákupem v kamenné prodejně zjistili, zda je možná výměna či vrácení zboží, případně za jakých podmínek.
Obecně při uplatňování reklamace stačí prokázat, že spotřebitel u prodejce věc zakoupil. To lze například výpisem z účtu při platbě kartou či převodem, originálním obalem, specifičností zboží, v krajním případě i svědeckou výpovědí. Domníváme se tedy, že pokud by společnost PetCenter CZ s.r.o. umožnila spotřebiteli vrátit zboží zakoupené v kamenné prodejně, mělo by být možné toto zboží vrátit i bez účtenky, jestliže spotřebitel prokáže, že věc u prodávajícího zakoupil.
Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.
Stížnost je možné směřovat i přímo ke společnosti PetCenter CZ s.r.o. na e-mail: info@petcenter.cz.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.