Počet nahlášených stížností: | 238 |
Z toho za letošní rok: | 21 |
Stále v řešení: | 8 |
Dobrý den,
Na základě smlouvy o zájezdu č.*** podávám reklamaci a žádost o vrácení finančního rozdílu, který vznikl z částky, kterou jsem zaplatila za úroveň hotelu a umístění pokoje ubytování oproti tomu, kde jsme skutečně byli ubytováni.
Po příjezdu do hotelu FANAR v noci jsme byli ubytování v objektu Flamingo, již v noci a druhý den ráno jsme zjistili, že jsme byli ubytováni v zátoce s výhledem na zátoku a přístav, nehledě na to, že většina pokojů měla alespoň nějaký výhled a balkon a to my měli ten nejkrajnější a bez balkonu apod., Zaplatili jsme si ubytování FRONT BEACH. Jelikož jsem přijela velmi nachlazená celý den jsem proležela a prospala na pokoji a nebyla schopná řešit umístění ubytování. Druhý den jsme odjeli na výlet a po návratu jsem kontaktovala delegáta D, že nemáme požadované ubytování. Podotýkám „front beach“ delegát mi ochotně zajistil na recepci výměnu pokoje, recepční mi nabídli a ukázali pokoj s výhledem na moře a to nad bazény s hlukem, podotýkám pořád u zátoky a přístavu. Což jsem odmítla, neboť já jsem si zaplatila 5hvězdiček FRONT BEACH. Nasledující dny jsme odjeli na výlet do pouště, kde jsem se dozvěděla od vaší delegátky o nově otevřeném hotelu, který je právě tím co jsem si já zaplatila. Po návratu jsem opětovně kontaktovala delegáta a on recepci a opětovně mi šli ukázat nejlepší apartmá s výhledem na moře. Neustále jsem opakovala, že mi nejde o výhled na moře, neboť to tam ani v podstatě není u žádných pokojů, ale že mám FRONT BEACH po mém naléhání, se pan delegát zamyslel co tedy pořád chci a přišel na to, že asi myslím tu novou část. A tak oslovil recepci a konečně se ukázalo, že celou dobu uplatňuji správně ubytování na pláži, které bylo otevřeno až v úterý 19.12.2023 tedy podle toho co jsme si zjistili….a tak nás tedy konečně přestěhovali do vybraného a zaplaceného ubytování, s tím, že nám dotčení dali pokoj, který byl zastrčený bez výhledu apod.
To znamená, že jsme 6nocí byli ubytováni zcela jinde, ochuzeny o příjemné klidné ubytování u pláže, na pláži za co jsem zaplatila cca o 12.000,-, v době objednávání zájezdu byla vaše nabídka ten standart cca 96.000,- a tento 108.000,- rozdíl 12.000,-Kč.
Na závěr: reklamuji úroveň ubytování, které jsme si nezaplatili, reklamuji čas s tím strávený, reklamuji narušení dovolené, reklamuji to, že jsem pro neznalost neevidenci nebo co musela strávit x dní jinde nežli jsem si zaplatila, reklamuji rozdíl částky.
Vyjma výše uvedeného bylo všechno příjemné, ochotný personál, vstřícný servis na výletech apod.
Prosím o vyřízení mé reklamace a vrácení částky rozdílu.
Prosím o vyřízení mé reklamace a vrácení částky rozdílu.
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas se vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.