Počet nahlášených stížností: | 25 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 6 |
U kecacího a slibovacího pána jsme si objednali FVE. Domluvili jsme se kde na jaké straně střechy bude kolik panelů, kde bude umístěno zázemí atd.
První problém nastal s nástupem montážní čety kde nám začali montáž úplně z jiné strany střechy a mávali jakýmsi pamfletem který se měl tvářit jako projekt výstavby, ale který jsme v tu chvíli viděli poprvé (nikdo se s námi nespojil aby poslal návrh projektu k odsouhlasení) takže západní strana namontovaná na píííp a východní už dle našeho přání, protože jsme pány zarazili a věc si samy dořešili. Další problém nastal že nás jako laiky nikdo neupozornil na skutečnost že nám na nemovitost montují úplně jiný druh panelů než byl v objednávce. Na první pohled nejde poznat jaký druh panelů montují a ani by nás ve snu nenapadlo že montují něco jiného než jsme si objednali, mimochodem tuto skutečnost jsme zjistili až po doručení revizní zprávy kde nás zaujali vypsané jiné komponenty než v objednávce. Takže zatím nevědoucí jsme měli namontováno, jen bohužel bez baterek, teď alespoň s vysvětlením že momentálně baterky nejsou, takže čekačka dalších 14 dní, to už jsme se dostali za termín dodání díla. Po 14ti dnech dodali baterie, jenže zase problém, Baterie nebyly ty co jsme si objednali, na bateriích jsme to už i jako laici poznali protože měli jiné nápisy a byl jich jiný počet než v objednávce. Okamžitě reklamace a po výhružkách ČOI a reklamou v televizi se sebrali a dodali nám baterie co jsme požadovali, což opět trvalo dalších 14 dní. V mezičase se k nám dostavil revizní technik, teda dostavil se k nám v době kdy jsme neměli ještě namontované ani první baterie. Revizák u nás strávil dva dny předěláváním kabeláže po pracovnících co to montovali, ale asi zapomněl vylézt na střechu protože z jeho výstupu ve formě revizní zprávy jsme se teprve dozvěděli jaký druh panelů to máme nainstalováno na střeše a započalo další martýrium s reklamacemi...
30.9.2023 byl termín zhotovení a předání díla dodnes nemáme opravenou ani výrobní dokumentaci, nemáme vyřízenou reklamaci na námi neobjednané panely, nemáme dodanou revizní zprávu a nemáme řádně vystavenou ani závěrečnou fakturu, takže za nás VELIKÉ zklamání, nedodržujete a nectíte ani svůj reklamační řád
Nikdo s námi už 2 měsíce nekomunikuje a když tak zkoušejí posílat to samé znovu a znovu
Zvažujeme tedy poslední možnost a to odstoupení od smlouvy
výměna panelů za námi objednané!!!
|
Tweet |
Mezi podnikatelem a spotřebitelem byla sjednána smlouva o dílo. Dílem se dle občanského zákoníku rozumí zhotovení určité věci, nespadá-li pod kupní smlouvu, a dále údržba, oprava nebo úprava věci, nebo činnost s jiným výsledkem.
O právech objednatele z vadného plnění u smlouvy o díle platí obdobně ustanovení o kupní smlouvě. V souladu s nálezem Ústavního soudu ČR (sp. zn. IV. ÚS 2989/16) se na danou problematiku použije ustanovení o koupi zboží v obchodě, nikoliv obecná ustanovení o kupní smlouvě.
Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (nejlépe doporučený dopis s dodejkou). Dopis bude adresován společnosti: Schlieger, s. r. o., U nákladového nádraží 3265/10, 13000 Praha.
Podnikatele je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost splnit závazek bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.