Společnost


WOLF STRATEGY s.r.o.

Počet nahlášených stížností:17
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:11
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#75444Dodání špatné diagnostiky

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 23 dnů 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
21.03.2024, před 10 měsíci

David Janáček

Znění stížnosti

Zakoupil jsem u této společnosti diagnostiku: Diagnostika VAG-COM VCDS, HEX V2 USB kabel, pro koncern VW z počátku vše vypadalo relativně normálně. Zvláštní bylo že diagnostika přišla až po cca týdnu i přes fakt že byla psána jako skladem? Při rozbalení zboží mě zarazil fakt že diagnostiku je potřeba provozovat jen při odpojeném internetu a vypnutých všech antivirových programech. Řekl jsem si dobře asi to má nějaký důvod postupoval jsem tedy dál podle návodu. V polovině návodu je zmíněno že je třeba nahradit původní soubor za jiný soubor to jsem tedy provedl. Ovšem jak jsem následně zjistil po zapnutí celý program je pouho pouhá nelegální verze daného programu která díky vypnutém internetu a antiviru tak nějak funguje.

Chtěl jsem tedy zkusil funkčnost diagnostiky ovšem po připojení do počítače mě čekalo nemilé překvapení. Diagnostika vůbec nepodporuje nové funkce jelikož se jedná o zastaralou generaci HEX V1 oproti prodávané verzi HEX V2 prodejce posílal různé varianty co vyzkoušet ovšem ani jedna z nich nebyla funkční. Diagnostika je pouze verze HEX V1 tedy nepodporuje většinu funkcí nových vozidel vyrobených od roku 2017.

Jak fakt že diagnostika je verze HEX V1 tak fakt že je dodáván nelegální software nikde v popisu na eshopu zmíněn nebyl. Kdybych toto věděl neprovedl bych objednávku zboží, byl jsem tedy uveden v omyl klamavým popisem zboží.

Z toho důvodu jsem se rozhodl využít práva na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů. Zboží jsem zaslal na adresu společnosti včetně všech potřebných dokumentů pro vrácení částky za již provedenou platbu.

Do dnešního dne nemám peníze ani zboží.


Produkt

Diagnostika VAG-COM VCDS, HEX V2 USB kabel, pro koncern VW


Požadované řešení

Vzhledem k uvádění nepravdivých informací v popisu + přibalení nelegálního softwaru. Nemohu volit nic jiného než odstoupení od kupní smlouvy.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.3.2024 11:15, před 10 měsíci

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, do 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Pokud prodejce nereaguje, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (nejlépe doporučený dopis s dodejkou). Dopis bude zaslán na adresu sídla společnosti WOLF STRATEGY s.r.o., Zámostní 1155/27, 710 00 Ostrava. Podnikatel je povinen vybírat si poštu na adrese svého sídla. Jestliže tak neučiní a zmaří-li vědomě dojití, platí, že řádně došlo a bude vůči podnikateli takové právní jednání účinné dle § 570 občanského zákoníku, přičemž dle § 573 občanského zákoníku se má za to, že zásilka odeslaná s využitím provozovatele poštovních služeb došla třetí pracovní den po odeslání. Spotřebiteli doporučujeme si zaslané dokumenty uschovat.

Mimo to, je možné vadné zboží reklamovat dle § 2169 občanského zákoníku a požadovat dodání zboží v souladu s objednávkou. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu. Spotřebitel má také v případě uznané reklamace dle § 1924 občanského zákoníku nárok na náhradu tzv. nutných nákladů spojených s reklamací. Těmi jsou poštovné nebo úhrady cestovních nákladů.

Podnikatele je možné vyzvat k plnění (např. k navrácení peněžních prostředků po odstoupení od smlouvy) i tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Jestliže má spotřebitel podezření na nekalé jednání společnosti, může se s podnětem obrátit na Českou obchodní inspekci (zde: coi.cz/podatelna), která vykonává dozor nad dodržováním zákona o ochraně spotřebitele.

Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou, může taktéž využít bankovní nástroj zvaný zpětná platba (chargeback). S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. V případě problému by měl spotřebitel co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.5.2024 14:54, před 8 měsíci

Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.7.2024 13:54, před 6 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informací k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.