Počet nahlášených stížností: | 169 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 16 |
V období od 20.7.2024 do 31.7.2024, jsme byli ubytovaní v hotelu Q Aventura park. Hotel, který je prezentován jako 5*, vůbec neodpovídá ani zdaleka kvalitě hotelu 3*. Po příjezdu pokoj neuklizen. Na chodbě staré koberce plné špíny, které neskutečně páchli. Okna na chodbě chyběla, byl tam stáli zápach fekálií. V jídelně se člověk musel dožadovat, aby dostal příbor, případně jsme si chodili sami do šuplíku. V moři každé odpoledne plavali neskutečné ***, což jsme taky odnesli střevními potížemi. Spoustu hostů bylo převezeno i do nemocnice. Údajně tam byla hygiena, která neshledala pochybení, ale to se dalo čekat. Nejsem náročný člověk, spíše skromný, ale toto bylo k neunesení, a to jsme 3x byli v Tunisu v hotelu 3*. Vrcholem bylo, že jsme měli zaplacených 11 nocí a jednu noc jsme tam vůbec nespali, protože letadlo mělo zpoždění, ale taky si myslím, že plán letu od cestovní kanceláře byl *** zvolen. Kdy odlet byl plánován na večerní čas, ale přílet byl plánován na dopoledne. Ono to míň bolí, když někdo jede na víc dní a neužije si zaplacené dny dovolené.
Finanční kompenzace
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev, jak spotřebitel zmiňuje (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.