Počet nahlášených stížností: | 169 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 16 |
Hotel Eva Bay Kréta - ubytovaním ani stravou neodpovídá 4* hotelu, na pokojívh plísen, není ani kde usušit plavky. Pokoje tmavé. Pokud chytnete pokoj s výhledem na bar nebo na ulici, celý pobyt se nevyspíte. Postele manželské s francouzskou dekou. Nejsou připraveni na intoleranci lepku a laktózy, pošlou vás do obchodu potraviny si koupit. Všude schody. Fotky v katalogu neodpovídají. Bazény nevhodné pro neplavce, pouze 1 roh se 150cm hloubky, jinak 2 - 2,8m. Jídlo neobměňují, nedochucené, ryby se jim nedaří. Úklid velmi slabý.
Hotel Eva Bay, Kréta
Žádáme aspon kompenzaci za nedodrženou smlouvu (jiné pokoje) a za neupozornění v CK, že hotel není připraven na alergiky (na recepci je sice cedule, že se alergie mají hlásit v restauraci, ale to k ničemu nebylo). Po dotazech v CK, jestli je tam skutecnè tolik schodů,jak psáno v recenzích, toto bylo vyvráceno, že se dá chodit přes zahradu, což není pravda)
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.