Počet nahlášených stížností: | 130 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 6 |
O prázdninách jsme měli zaplacenou dovolenou v Tunisu v Monastiru. Po příletu na letiště jsme dostali info že z důvodu overbookingu jedeme jinam.
Takže místo transferu 10 min jsme byli na cestě 3h.
Převezli nás do Hammametu, na letišti nám nikdo nebyl schopen říci jak dlouho a kam pojedeme. My s dětmi a tchýni se zdravotním omezením. Bez vody bez jídla.
Každodenní schůzky s delegátkou a řešení situace kdy nám nebyla schopna podat žádné info.
Nakonec po třech nocích přesun do původně objednaného hotelu. Do 12h vyklidit pokoj, o půl třetí autobus a zase 2h na cestě.
Takže z dovolené na 7 nocí jsme dvakrát balili, dvakrát vybalovali, 4h s delegáty, 5h na cestách.
Při výběru dovolené jediná dvě kritéria, blízko letiště a aquapark a bohatý animační programy pro děti. V hammametu nebylo nic. Dva bazény z toho jeden byl pro děti zakázán a do druhého se nesmělo skákat. Večerní program žádný.
V cílové destinaci jsme pak měli 3,5dne a ani nestihali využít vše na co jsme se těšili. Do alcarte restauraci jsme se nedostali z kapacitních důvodu,až předposlední den jsme měli přehled co a kde se dá využít.
Cestovní kancelář zhodnotila že nedošlo k naplnění újmy z narušení dovolené, jelikož se změna hotelu a destinace netýkala více než poloviny zájezdu, že to vychází z občasného zákoníku. Přiznali nám pouze 10% z ceny zájezdu za 3noci v jiné destinaci.
Já si tedy občanský zákoník prošla a našla pouze informaci že musí být narušena podstatná část dovolené.
Z našeho pohledu se o podstatnou část dovolené jednalo.
Smlouva na dva pokoje pro 4 dospělé a tři děti
Přiznání újmy z narušení dovolené
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 občanského zákoníku musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu pořadateli zájezdu, jak stěžovatel učinil. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu, jak spotřebitel učinil.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Dle § 2543 odst. 1 občanského zákoníku pak platí, že při porušení povinnosti, za niž odpovídá, nahradí pořadatel zákazníkovi bez zbytečného odkladu vedle škody také újmu za narušení dovolené, zejména byl-li zájezd zmařen nebo podstatně zkrácen.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.