Počet nahlášených stížností: | 169 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 16 |
Smlouvou č. ***, z 3.1.2024 jsme si zakoupili pobyt v Turecku - hotel ADORA CALMA od 21.9.2024 do 28.9.2024. Letecky, ALL inclusive.. Odlet zpět z Antálie měl být dle smlouvy 28.8.2024 v 16:45 s příletem do Pardubic v 18:45 hod.
Vše probíhalo podle našich představ /kromě toho, že náš bungalov měl balkon s oknem přímo proti klimatizaci z kuchyně a ta hučela celých 24 hoin v kuse/
Ale hlavní problém nastal v den odjezdu - 28.9.2024. Autobus byl před hotelem přistaven v 12:10 hod, a slíbený balíček místo obědu a večeře nám nebyl vydán s odůvodněním, že na to nemáme nárok. /první jídlo jsme měli v neděli snídani , 22.9.2024/
Ale tím náš problém nekončí. Odlet letadla se nám z neznámých důvodů zpozdil o více jak 5 a půl hodiny a my jsme se do Pardubic dostali až v 23:55 hod. Takže snídaně byla v cca 8:00 hod a pak jedna bageta + 1/2 l vody .
Po osobní návštěvě v kanceláři ČEDOKU v Pardubicích nám bylo sdělano, že v počítači s naším zájezdem tam žádný problém nevidí a tak to ani s náma řešit nebudou.
Je nám už více jak 71 roků a tak se zkoušíme obrátit na Vás, zda se s tím dá něco udělat.
S poděkováním a pozdravem
Ing. Josef Horálek a Marie Horálková
Nějaká kompenzace
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Spotřebiteli tedy doporučujeme obrátit se opětovně na cestovní kancelář a žádat vyřízení reklamace.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.