Počet nahlášených stížností: | 238 |
Z toho za letošní rok: | 21 |
Stále v řešení: | 8 |
Dobrý den, podala jsem písemnou reklamaci(emailem) na zájezd na Korfu. Čekali jsme 2 hodiny na letišti, hodinu v letadle a další skoro 2 hodiny v autobuse na letišti Korfu. Po příjezdu do hotelu jsme byli ubytováni do pokojů vlhkých, vedle septiku(tedy smradlavých), nábytek byl starý a zkroucený vlhkostí, dcera spala na rozkládacím lehátku. Druhý den nám hotel na naši žádost pokoje vyměnili. Pokoje vypadaly stejně, ale zbavili jsme se nejhoršího. V hotelu byla centrální klimatizace, všude tekla, v našem pokoji kapala voda z mokrého stropu, dokonce tenkým proudem ze stropního světla. V jídelně lidem kapala voda z klimatizace do jídla.
Návrat byl co se týče čekání stejný -2 hodiny na letišti a v Praze jsme 2 hodiny čekali na kufry.
Urgovala jsem reklamaci 28.den, 29.den ráno mi přišla odpověď, že jsme nenahlásili vady delegátce a i přes fotodokumentaci nemáme nárok na odškodnění. Poslala jsem zpět odpověď, že nesouhlasím a bylo mi odpovězeno, že za ně je již vyřešeno a uzavřeno.
Dovolenou pro 4 dospělé a jedno dítě za 150 tis si představuji jinak.
Sleva na proběhlou dovolenou
|
Tweet |
Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Zájezd má vadu, není-li některá ze služeb poskytována v souladu se smlouvou dle § 2537 odst. 1 občanského zákoníku.
V souladu s ustanovením § 2537 odst. 2 občanského zákoníku je třeba vytknout vadu pořadateli zájezdu bez zbytečného odkladu, což se nejčastěji řeší prostřednictvím přiděleného delegáta, s kterým je nutno sepsat zápis o vadě zájezdu, kterým pak bude spotřebitel po návratu argumentovat u pořadatele zájezdu jako takového a požadovat nápravu nebo slevu z ceny zájezdu v souladu s ustanovením § 2540 odst. 1 občanského zákoníku.
S reklamací je tak třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít i nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.