Počet nahlášených stížností: | 25 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 5 |
Po ubytování jsem zjistil, že v pokoji není chladnička, která byla uvedena v popisu hotelu na webových stránkách CK Alexandria. Okamžitě jsem závadu hlásil na recepci s příslibem řešení druhý den ráno a skutečnost jsem oznámil delegátovi CK na úvodní schůzce druhý den odpoledne. K žádnému řešení ani jiné reakci ze strany hotelu však nedošlo. Tím došlo k výraznému zhoršení ubytování oproti zaplacenému a smluvně zajištěnému (pětihvězdičkový hotel) a tím i k podstatnému snížení očekávaného prožitku z dovolené – nutnost pít nechlazené nápoje. Pokud by nebyla chladnička inzerována, zájezd bych si nevybral. Žádám o vrácení odpovídající finanční částky za ubytování v hotelu nižší kategorie. V Česku je chladnička standardem ve tří hvězdičkových hotelech.
V průběhu pobytu vyplněn reklamační protokol a předán delegátovi, odpověď CK zamítavá, že mi údajně babídli náhradní pokoj, což není pravda, stejné tvrzení a i na opakovanou reklamaci i na pokus o momosoudní řešení ADR ČOI, vše v příloze.
Telefonicky konzultováno s V. M. 299149009
Milan Frolík
V příloze kompletní dokumentace chronologicky odzadu
Náhrada za neposkytnuté služby - chladnička
|
Tweet |
Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.
Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů.
Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.
S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu, jak spotřebitel dle popisu stížnosti učinil.
V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje.
Jestliže bude reklamace zamítnuta prodávajícím nebo spotřebitel nesouhlasí s výší kompenzace, je vhodné se s prodávajícím nejprve dohodnout. V takovém případě doporučujeme prodávajícímu zaslat písemný nesouhlas s vyřízením reklamace ve formě doporučeného dopisu (tzv. na dodejku) a požádat ho o opětovné posouzení.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Pokud selže mimosoudní řešení sporu, je možné se ve věci obrátit na soud.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.