Počet nahlášených stížností: | 75 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 14 |
Dne 16.4.2024 jsem dostala e-mail od prodejce Ticketportal zprávu o definitivním zrušení několikrát odkládaného koncertu Dire Straits Experience v Ostravě 28.4. 2024. Podle instrukcí reklamačního oddělení Ticketportalu jsem kontaktovala pořadatele Moravia Promotion Concert, s. r. o. na moraviapc@gmail.com s žádostí o vrácení zaplacené částky snížené o manipulační poplatek podle VOP Ticketportalu. Přiložila jsem doklady o zaplacení od Ticketportalu i od banky a platební údaje. Pořadatel ani reklamační oddělení TicketPortálu nereagovali na můj e-mail a doposud mi nevrátili peníze.
Pro kompenzaci vstupenek se obracejte na: moraviapc@gmail.com"
reklamační oddělení mi sdělilo - Pro kompenzaci vstupenek se obracejte na: moraviapc@gmail.com
kontaktní údaje reklamačního oddělení
IRSnet CZ s.r.o. | Politických vězňů 15, 110 00 Praha 1
E-mail: reklamace@ticketportal.cz | www.ticketportal.cz
Koncert Dire Straits Experience v Ostravě 28.4. 2024
V souladu s VOP prodejce požaduji vrátit 2990,- Kč za 2 vstupenky na zrušený koncert na účet ***.
Více: https://www.ticketportal.cz/event/THE_DIRE_STRAITS_EXPERIENCE
|
Tweet |
Pokud byla kulturní akce zrušena, má spotřebitel právo žádat vrácení peněžních prostředků. Nevrátí-li pořadatel akce peněžní prostředky po ujednaném termínu, drží majetkový prospěch bez právního důvodu (právní důvod zrušením smlouvy odpadl), jednalo by se tedy o bezdůvodné obohacení. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.
Pokud pořadatel nereaguje na emaily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (nejlépe doporučený dopis s dodejkou). Dopis bude zaslán na adresu sídla společnosti: Moravia Promotion Concert s.r.o., Lidická 700/19, 60200 Brno. Pokud by tak spotřebitel učinil a prodávající doručení zmařil, považovalo by se za doručené dle § 570 Občanského zákoníku.
V případě, že pořadatel nevrátí spotřebiteli peněžní prostředky v přiměřené době, je možné jej vyzvat k plnění i tzv. předžalobní výzvou dle § 142a zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva. Zároveň spotřebitel může žádat zákonný úrok z prodlení [viz § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.)].
Pokud pořadatel své závazky nesplní, mohou se věřitelé obrátit na insolvenční soud a podat návrh na zahájení insolvenčního řízení vůči pořadateli.
K informacím ohledně návrhu na zahájení insolvenčního řízení:
Návrh podává buď věřitel na svého dlužníka, který je v úpadku, nebo dlužník v úpadku sám na sebe. Insolvenční návrh se podává ke krajskému soudu, v jehož obvodu má dlužník v úpadku sídlo nebo se v něm převážně zdržuje. V tomto případě bude návrh podán Krajskému soudu v Brně. Insolvenční návrh může podat i jediný věřitel, následně (v případě zahájení insolvence) však ostatní musí přihlásit své pohledávky.
Pro insolvenční návrh není předepsán povinný formulář, musí být však v písemné formě. Kromě toho jej navrhovatel musí podepsat a jeho podpis musí být úředně ověřen a zároveň musí splňovat zákonné podmínky.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr.
Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.