Společnost


Ecom Wire Factory s.r.o.

Počet nahlášených stížností:182
Z toho za letošní rok:6
Stále v řešení:32
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#79653BALANDO

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

1 měsíc 14 dnů 12 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
03.12.2024, před měsícem

Martina Opatřilová

Znění stížnosti

Dobrý den,

dne 6.10.2024 jsem si u společnosti BALANDO, zakoupila Luxusní pánskou bundu Ronan velikost M, kterou jsem zaplatila kartou na č.ú. 2202036086/2010,v.s.416691,částkou 1417,-Kč.
Dne 14.10.2024 se email informuji, kdy mohu objednávku očekávat a bylo mi 15.10.2024 odpovězeno, že dodací lhůta je 5-30dní., že však 95% zásilek dorazí do 14 dní.
Dne 1.11.2024 se opět dotazuji na stav své objednávky a bylo mi odpovězeno podobně viz výše.
Žádala jsem o zrušené objednávky, protože jsem přestala mít důvěru u této společnosti.
Přišel mi email o zamítnutí , že objednávku již nelze zrušit.
Objednávka dorazila až 25.11. 2024 což je více než měsíc a v hrozném stavu, který absolutně neodpovídá viz nabízenému zboží.
Ihned jsem společnosti kontaktovala a nárokovala jsem si reklamaci.
Dnes 3.12.2024 mi přišel eimail, že reklamace č.173939 se zamítá , že nebyla prodejcem uznána, přesto, že již na první pohled jde vidět že je to jeden velký podvod a zboží neodpovídá jak vzhledově, barvou, materiálem, ničím .. s tím co jsem si u nich kupovala, přišla bunda v hodnotě 100,-Kč sešitá horkou jehlou.
Napsali mi, že oni za nic neodpovídají, že vše mám řešit přímo z prodejcem zboží.

Adresa prodejce:
Hangzhou Spectrum Supply Chain CO, Ltd
Room 212, Building 3
Moganshan Road,No.1413
Zhejiang Province 401120
emailova adresa: yiwuwenruitrade@163.com

CHtěla bych Vás touto cestou poprosit, protože se mi ještě nikdy v životě nic takového nestalo, jak lze tuto celou záležitost podvodu řešit.

Věřím, že je to v rozporu se zákonem a chci se zeptat, zda je možné řešit to přes banku formou CHargeback - reklamaci pomocí platby kartou .

Děkuji Vám

S úctou Opatřilová Martina


Produkt

Luxusní pánská bunda Ronan velikost M ,cena 1417Kč


Požadované řešení

Jelikož dodané zboží neodpovídá mé objednávce , žádám o vrácení peněz na můj účet.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
4.12.2024 13:16, před měsícem

Předně upozorňujeme, že Česká obchodní inspekce na webových stránkách www.coi.cz/rizikove před těmito stránkami spotřebitele varuje.

Společnost uvádí, že ve vztazích se spotřebitelem vystupuje pouze jako zprostředkovatel, nikoliv jako prodejce, avšak uvádí to pouze v obchodních podmínkách, je možné toto ustanovení vyhodnotit jako překvapivé a dle § 1753 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, by vůči spotřebiteli mělo být neúčinné. V momentě, kdy se webový portál tváří jako klasický e-shop a během uzavírání smlouvy není spotřebitel na fakt, že nejedná s prodejcem, nýbrž pouze se zprostředkovatelem, nikterak upozorněn, není možné podle našeho názoru dojít k jinému závěru, než že jde o překvapivé ujednání. Při tomto závěru vycházíme mj. i z rozhodovací činnosti ADR České obchodní inspekce.

Odstoupení od smlouvy, či reklamaci lze tak uplatnit vůči společnosti Ecom Wire Factory s.r.o. na adrese jejího sídla: Rybná 716/24, 110 00 Praha. Spotřebitel tak nemusí zboží zasílat do Číny.

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, do 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Mimo to, je možné vadné zboží (v tomto případě neodpovídající popisu) reklamovat dle § 2169 občanského zákoníku a požadovat dodání zboží v souladu s objednávkou. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu. Spotřebitel má také v případě uznané reklamace dle § 1924 občanského zákoníku nárok na náhradu tzv. nutných nákladů spojených s reklamací. Těmi jsou poštovné nebo úhrady cestovních nákladů.

Zároveň platí, že v případě reklamace uplatněné v průběhu jednoho roku od převzetí věci, se má za to, že věc byla vadná již při převzetí (viz § 2161 odst. 5 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník). Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.

Reklamaci je možné uplatnit i na dálku (např. napsáním e-mailu). Lhůta k vyřízení reklamace v těchto případech běží ode dne uplatnění reklamace prostředkem umožňujícím dálkovou komunikaci; při případné přepravě zboží se lhůta staví po dobu této přepravy.

Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.

Podnikatele je možné vyzvat k plnění (např. k navrácení peněžních prostředků po odstoupení od smlouvy) i tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou, může taktéž využít bankovní nástroj zvaný zpětná platba (chargeback). S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. V případě problému by měl spotřebitel co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.
Nyní se čeká na vyjádření společnosti.