Společnost


Nábytek NATALI s.r.o.

Počet nahlášených stížností:1
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#79936Katastrofální servis a reklamace

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

29 dnů 10 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
18.12.2024, před 29 dny

Monika Menky

Znění stížnosti

Dobrý den,

dne 13.8. jsem učinila objednávku sedací soupravy (č. objednávky ***) s okamžitou platbou, která mi byla doručena 5.9.2024.
Bohužel byla sedací souprava doručená s prasklinou ve spodní části (velká díra v sololitu). Jako svědky jsem měla dva zaměstnance, kteří nábytek rozbalovali a viděli díru. Poradili mi, abych díru v sololitu nafotila a v ten den jsem vyplnila reklamační formulář a odeslala do nábytek Natali.
12.9. mi napsali, že je moje reklamace zaevidovaná a budou mě kontaktovat s dalšími kroky reklamace. Po uplynutí reklamační lhůty(po 30 dnech) jsem volala na reklamační oddělení, kde mi bylo řečeno, že se mi ozvou jak to vypadá a neozvali se. Volala jsem několikrát já a vždy s odpovědí, že se to stále řeší. Zhruba po 2 měsících od po podání reklamace mi bylo řečeno, že na to zapomněli.
Koncem měsíce listopadu mi bylo operátorkou telefonicky řečeno, že výrobce reklamaci neuznal, protože uplynula doba, kdy byla reklamace nahlášená a údajně dlouho ležela sedačka u prodejce, než putovala ke mě, takže mohlo dojít k rozbití u prodejce, takže se od toho výrobce distancuje. Je to tedy klasický boj mezi výrobcem a prodejcem o to, kdo vinu způsobil, což není můj problém a měla by jít oprava (a alespoň omluva) za nábytkem Natali. Bohůžel nepřišla ani omluva, ale 26.11. přišel email, že mi novou spodní desku dodají a at si ji vyměním sama, což naprosto nepřijímám, protože jsem v žádném reklamačním kroku nepochybila.
Vyžádala jsem si kontakt na manažera, nebo na vedení, protože nehodlám na toto (ne)řešení přistoupit, ale nikdo ze zaměstnanců mě nemůže s vedením spojit, odmítají se mnou cokoliv řešit.
V posledních měsících jsem si navíc všimla mnoha negativních recenzí na internetu, kde byla reklamace (ne)vyřešena stejně jako mě. Za chybu prodejce nehodlám zodpovídat a nebudu si měnit desku na gauči (za 25 tisíc korun) sama, když jsem nahlásila díru ihned při převzetí.
Vzhledem k tomu, že nemá prodejce ani špetku proservisu a řeší to pouze tím, že mi pošle desku, abych si to opravila sama, což odmítám je nahlašuji a ráda bych se dočkala adekvátního řešení, aby ji přijeli na své náklady vyměnit nebo poslali novou celou část sedací soupravy. Přišel mi gauč s viditelnou dírou, na reklamaci se vyprdli a ještě nabízí řešení, které nemá obdoby. To je jako by v obuvnictví poslali podrážku a opravte si to sami...
Děkuji předem za prověření. Na internetu mají již velké množství reklamaci, negativních recenzí, takže to vypadá, že nás bude mnoho.
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.


Produkt

Ricardo sedací souprava Varianta: Materiál / Dekor: Monolith 37, Orientace: Pravá Kód: RIC_56


Požadované řešení

hlavně omluva ! ráda bych se dočkala adekvátního řešení, aby ji přijeli na své náklady vyměnit nebo poslali novou celou část sedací soupravy.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.12.2024 13:38, před 27 dny

Uplatní-li spotřebitel reklamaci v průběhu jednoho roku od převzetí věci, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí (viz § 2161 odst. 5 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník). Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.

Má-li věc vady, může spotřebitel zboží reklamovat dle § 2169 občanského zákoníku a požadovat dodání nové věci v souladu s objednávkou. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.

Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.

Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.

Odstoupení od smlouvy by však spotřebitel musel zaslat ještě před tím, než by byl ze strany společnosti sdělen výsledek reklamace.

Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací (viz rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové sp. zn. 19 Co 470/2005). Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.

Podnikatele je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost splnit závazek bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.
Nyní se čeká na vyjádření společnosti.