Společnost


Sconto Nábytek, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:134
Z toho za letošní rok:1
Stále v řešení:4
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

61%
39%
Toto skore je založeno na 42 stížnostech.

#80640Dodání rozbité sedačky

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

18 dnů 5 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
03.02.2025, před 18 dny

Katka Kukučová

Znění stížnosti

Dne 24.1. jsme si osobně na prodejně v Brně vyzvedli sedačku. Zařídili jsme si sami dodávku a pány co nám to velmi pečlivě odvezli a vynesli do 3. patra bez jediné chybičky, jelikož bydlíme necelé 2 km od prodejny. Bohužel hned po rozbalení jsme zjistili že jeden ze dvou dílů sedačky je poškozený. Polohovatelná opěrka hlavy byla úplně vylomená a látka na ní prodřená. Sedačka musela celou váhou na toto místo někde narazit. Okamžitě jsme vyplnili reklamační formulář a raději jsme jeli i na prodejnu. Paní na prodejně nám řekla že nám bohužel neporadí, akorát by s námi vyplnila ten stejný formulář. Výměna nelze, jelikož sedačku nemají na prodejně. 5 Dnů jsme čekali na odpovědět abychom jsme se dozvěděli, že naši reklamaci zamítají, protože se nejedná o výrobní vadu ale, mechanické poškození.
Tato zpráva nás nemile překvapila, na infolince nám akorát řekli ať odpovíme na email. Na email jsme odpověděli, že se zamítnutím nesouhlasíme, jelikož poškození nenastalo na naší straně a že si myslíme že je poškozen pouze záhlavník a stačila by nám jeho výměna a instalace. Odpověď byla, že naši odpověď předávají výrobci a napíšou nám návrh řešení. Poté nám odpověděli že opěrku máme demontovat a odevzdat ji do skladu aby ji mohli zaslat na opravu k výrobci (ze spodu sedací soupravy, je třeba odmontovat). Sedačku jsme rozebrali a zjistili že opěrka nejde demontovat, jelikož sedačka je ze spodní strany zašita látkou a do nové sedačky opravdu řezat nechceme aby jsme si ji ještě víc poničili. Při této skutečnosti, jak jsme zkoumali jak by šlo opěrku demontovat (bez poškození nejde) Jsme zjistili, že je i prasknutý bok úložného prostoru a obáváme se, že to může mít špatný dopad na funkčnost sedačky.
Další odpověď byla jestli poškozenou část sedačku můžeme dodat na sklad aby ji mohli poslat na opravu.
Už jsme opravdu zoufalí z této táhnoucí se komunikace. Dovolat se tam nedá, když ano řeknou jen ať odpovíme na email. Možnost dodání vadného kusu do skladu nemáme jelikož je to přes 60 kg těžký díl a do auta se nám nevleze. Když sedačku opět rozebereme na druhém dílu se nedá sedět, jelikož tato strana sedačky nemá na jedné straně nožičky. I kdyby to šlo, rozbitý kus jim dodáme a budeme čekat 30 dnů, než ho opraví??


Produkt

Sedačka NORTON II


Požadované řešení

Výměna buď celé sedačky s tím že si ji odvezou a přivezou nám novou na adresu, nebo aspoň její vadnou část.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
6.2.2025 16:18, před 15 dny

Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se projeví u spotřebního zboží v době dvou let od převzetí. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.

Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.

Uplatní-li spotřebitel reklamaci v průběhu jednoho roku (pro zboží zakoupené před 6. 1. 2023 v průběhu šesti měsíců) od převzetí věci, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí (viz § 2161 odst. 5 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, resp. § 2161 odst. 2 občanského zákoníku ve znění před novelou ze dne 6. 1. 2023). Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.

Vyžádá-li si podnikatel od spotřebitele vadný výrobek k bezprostřednímu posouzení, spotřebitel by ho měl zpravidla dodat do provozovny prodejce. Výjimkou je situace, kdy se jedná o výrobek značných rozměrů a značné hmotnosti. V takové situaci má spotřebitel v souladu s rozhodnutím Nejvyššího soudu ČR (sp. zn. 33 Cdo 2694/2016) povinnost "pouze" věc uschovat a umožnit k ní prodávajícímu přístup (typicky umožnit technikovi její prohlídku, popř. její odvoz). Odvoz věci podnikatelem je pro spotřebitele bezplatný (§ 1924 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník), v případě zamítnutí reklamace ho může podnikatel ovšem zpětně požadovat.

Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací (viz rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové sp. zn. 19 Co 470/2005). Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Reakce společnosti

Publikováno
7.2.2025 11:02, před 14 dny

Dobrý den,

věc už se zákaznicí řešíme v rámci kulančního mimozáručního servisu. Díl sedací soupravy bude výrobcem bezplatně opraven.

S pozdravem

SCONTO Nábytek, s.r.o.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
12.2.2025 08:52, před 9 dny

Děkujeme společnosti za poskytnuté vyjádření.

Stížnost nyní přeřazujeme na spotřebitelku, aby mohla výše uvedené (bezplatnou opravu dílu) potvrdit a případně stížnost uzavřít.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.
Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.