Počet nahlášených stížností: | 1 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dobrý den,
Koupila jsem 3.9.2015 v prodejně adidas boty, 9.9.2015 jsem boty reklamovala, z důvody vady materiálu na botě, kdy se na špičce boty udělala hluboká rýha.Boty jsem měla 1x na noze. Reklamace mi nebyla uznaná a odůvodnění znělo "Na obuvi nebyla nalezena žádná výrobní vada, proto není možné reklamaci uznat". Paní na prodejně dále odmítala jakkoliv situaci dále, že na botě nic nevidí. Bohužel pro mě jsou boty nevzhledné a nepoužitelné. Co mohu v této situaci dělat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Irena Strnadová.
boty V21 729 VK 8, datum nákupu 3.9. 2015
Vrácení peněz
|
Tweet |
Uplatní-li spotřebitel reklamaci v prvních šesti měsících od převzetí věci, má se dle § 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že věc byla vadná již při převzetí. Důkaz opaku provádí prodávající, pokud reklamaci zamítá. Odůvodnění zamítnutí reklamace by se tedy mělo vztahovat k prokázání skutečnosti, že věc nebyla vadná při převzetí, a také se musí vztahovat k vytýkané vadě. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.
Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením soudního sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací. Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Od podnikatelky jsme obdrželi zprávu, že spor byl již vyřešen. Stížnost proto nyní přeřazujeme na spotřebitelku, která má nyní možnost se k ní vyjádřit, případně ji uzavřít.
Hodnocení: