Počet nahlášených stížností: | 6 |
Z toho za letošní rok: | 1 |
Stále v řešení: | 1 |
Reklamoval jsem ne zrovna levný mixak .
Bylo mi napsáno viz toto .
Domluva strašná do teď vlastně ani zboží nemam zpět . Kupte si něco v záruce a pak si zaplaťte .
Opravit to co je v záruce . Ne ze zboží s 10 hraní je unavené a opotřebované běžným způsobem.
|
Tweet |
Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se projeví u spotřebního zboží v době dvou let od převzetí. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.
Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), může spotřebitel od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu dle § 19 odst. 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.
Pokud prodávající reklamaci zamítne a písemně odůvodní, ale spotřebiteli důvody zamítnutí nepřijdou příliš přiléhavé na tuto situaci, může se spotřebitel ještě před zahájením sporu obrátit na soudního znalce pro vypracování znaleckého posudku, kterým poté bude rozporovat odůvodnění zamítnuté reklamace. Vyjde-li posudek ve prospěch spotřebitele, je nutné se opět obrátit na prodejce (nejlépe formou doporučeného dopisu s dodejkou) s odstoupením od smlouvy z důvodu nevyřízení reklamace včas a řádně, což prokazuje právě přiložený posudek znalce. Cenu posudku lze oprávněně požadovat jako účelně vynaložený náklad spojený s reklamací (viz rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové sp. zn. 19 Co 470/2005). Seznam znalců je k dispozici na internetové stránce Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci.
Jestliže vadu na zboží způsobil spotřebitel, např. došlo k mechanickému poškození zboží, nejedná se o výrobní vadu, a podnikatel tak může reklamaci zamítnout.
V případě zamítnutí reklamace může podnikatel spotřebiteli nabídnout placenou opravu. Pokud tuto nabídku spotřebitel přijme, bude se jednat o smlouvu o dílo.
Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.
Dobrý den,
mrzí nás Vaše zkušenost a komplikace, které při řešení reklamace nastaly. Dovolte nám situaci blíže objasnit.
Vaše reklamace byla přijata dne 24. 2. 2025 a vyřízena dne 3. 3. 2025, tedy v zákonné lhůtě. Upozorňujeme, že se jedná o reklamaci ve třetím roce od zakoupení, kdy je nutné detailně posoudit povahu závad. Dle posouzení servisního technika bylo zjištěno mechanické poškození USB konektorů, které bohužel není výrobní vadou, a tudíž se na něj nevztahuje záruka. Zařízení bylo rovněž silně znečištěno, což může mít přímý vliv na správnou funkci faderů. Technik proto posoudil stav faderů jako standardní opotřebení při běžném používání, které nelze řešit v rámci záruky.
Chápeme, že se jedná o citlivou záležitost, a proto jsme připraveni nabídnout placenou opravu, jejíž cena byla orientačně stanovena na 9 000 Kč bez DPH. Skutečná cena však může být nižší, pokud nebude nutné měnit celé díly a bude možné provést opravu výměnou jednotlivých součástek. Rádi s Vámi detailněji probereme možnosti opravy a upřesníme konečnou cenu po důkladnější diagnostice.
Vaše zařízení je připraveno k vrácení a jsme připraveni s Vámi situaci řešit individuálně a k Vaší spokojenosti.
Děkujeme za pochopení a věříme, že společně nalezneme vhodné řešení.