Počet nahlášených stížností: | 466 |
Z toho za letošní rok: | 3 |
Stále v řešení: | 8 |
Dne 26.11. Mi prisel do schranky letak z Tesca s jejich akci,blbe jsem si vsiml ze az na 27.11,ale na prodejne mi zdelily ze na patek zbozi je vyhrazene a ze prodavat se bude pouze ten patek,mel jsem zajem o telefon cca za 1300kc
No druhy den rano,v 8 hodin kdy se otviral kram uz zde bylo tak 60-80 lidi,nejvetsi sok ktery jsme vsak vsichni zazily bylo ze na prodejne (nevidel jsem tu vitrinku osobne stal jsem dal od ni ve fronte,ale podle reakce davu a nadavek na nevinny prodavace) bylo na prodejne cca 10 tabletu a snad jen 5-10 mobilu!!!!!
Za 2 minuty pani prodavacka hlasite rika ze tablety a telefony nejsou!!!
Citim se podveden klamavou reklamou v letaku,navic jsem projezdil zbytecne vlak.
Vim stat se to muze,ale pokud dam po liberci x tisic letaku s takovou akci,a pak mate na prodejne 10 kusu te veci,tak to je naprosto zavadejici
Dekuji za vysvetleni Tesco
Doogee x5,tablet Lark
Vysvetleni,popripade akci obnovit s dostatecnym poctem kusu
|
Tweet |
Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku zakládá právní domněnku, že návrh dodat zboží nebo poskytnout službu za určenou cenu učiněný při podnikatelské činnosti reklamou, v katalogu nebo vystavením zboží je nabídkou s výhradou vyčerpání zásob nebo ztráty schopnosti podnikatele plnit. Jiná situace by byla, kdyby podnikatel zboží za inzerovanou cenu vůbec nenabízel nebo by se výslovně zavázal dodat zboží za tuto cenu bezvýhradně.
Za určitých podmínek by se mohlo jednat také o tzv. vábivou reklamu, která je zakázanou obchodní praktikou. Vábivou reklamou se rozumí situace, kdy prodávající nabízí ke koupi výrobky nebo služby za určitou cenu, aniž by zveřejnil důvody, na jejichž základě se může domnívat, že nebude sám nebo prostřednictvím jiného podnikatele schopen zajistit dodávku uvedených nebo rovnocenných výrobků nebo služeb za cenu platnou pro dané období a v přiměřeném množství vzhledem k povaze výrobku nebo služby, rozsahu reklamy a nabízené ceny.
V tomto případě by bylo třeba jednání obchodníka nechat posoudit krajským živnostenským úřadem, který je v tomto případě kompetentní vyhodnotit, zda se společnost dopustila klamavé obchodní praktiky dle přílohy 1 písm. d) zákona o ochraně spotřebitele. Krajský živnostenský úřad si může od prodávajícího vyžádat materiály týkající se objednávek a na základě výsledku šetření rozhodnout, zda společnost pochybila nebo nikoli.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.