Počet nahlášených stížností: | 6 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Dle deklarované nabídky v katalogu INEX nebylo v místě pobytu - Hotelu Kronos na pokoji vůbec TV, klimatizace, funkční chladnička a to po celou dobu pobytu. Šváby na pokoji, nevybavená kuchyňka, téměř nefunkční sporák, fungovala 1 plotýnka, vůbec netekla v hotelu v době našeho pobytu teplá voda.
Delágatka byla na toto upozorněna v místě pobytu na schůzce,k nápravě nedošlo. Následně po návratu do ČK i CK INEX e-mailem.Pracovník reklamační od. fy. Inex po delší době, nepochybně po lhůtě odepsal pouze to, že se omlouvá, ale moje rekalmace mu spadla do spamové složky a že to co popisuji nikdy neslyšel, že nemá jiné reklamace na toto ubyt. zařízení, toť vše. Raklamaci tedy nevyřídil, nezamítnul, načež jsem mu zaslal e-mail, kde doplňuji podrobnosti naší reklamace. Od této doby listopad 2015 se již neozval vůbec a ani nikdo ze shora uvedené společnosti INEX. Termín zájezdu 09/2015, reklamace podána počátkem října 2015, každopádně do 30 dní ode dne ukončení zájezdu.
Nyní je 15.1.2016 a dosud žádná rekce. Urgenece reklamace podána e-mailem na CK Inex znovu dne 24.11.2015 a dále dne 29.12.2015 a 15.1.2016.
Zájezd Řecko - Kréta, Hotel Kronos, 13 - 23.9.2015
Požadujeme slevu min.ve výši 25% z celkové ceny zájezdu.
|
Tweet |
Reklamace (uplatnění odpovědnosti CK za vady) zájezdu se považuje za jednostranný právní úkon. Reklamovat je třeba bezodkladně, nejlépe již v průběhu zájezdu u delegáta (pokud je možné nedostatek odstranit na místě, opět nejlépe písemně z důvodu prokazatelnosti) nebo po jeho skončení, nejpozději pak do jednoho měsíce od skončení zájezdu. Přestože to zákon výslovně nepožaduje, je vhodné reklamaci uplatnit písemně a spolu s tím důvody reklamace doložit (potvrzení, foto, příp. svědecké výpovědi apod.).
Cestovní kancelář je povinna vyřídit reklamaci nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace spotřebitelem, pokud nebyla dohodnuta mezi smluvními stranami lhůta pro vyřízení reklamace delší. Pokud se tak nestane, spotřebitel může dát podnět České obchodní inspekci pro porušení § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele. V takovém případě doporučujeme se obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.
Reklamace tedy musí být vyřízena bezodkladně, nejpozději do 30 kalendářních dnů. Po uplynutí lhůty je možné podat podnět pro porušení zákona (o ochraně spotřebitele) České obchodní inspekci (www.coi.cz); ta však nevstupuje do sporu mezi spotřebitelem a CK. Pokud není spotřebitel s vyřízením reklamace spokojen, může se ochrany svých práv domáhat soudní cestou, to však již nejlépe po konzultaci s právním zástupcem.
Pokud má spotřebitel ve smlouvě o zájezdu uvedeny služby, které během zájezdu nebyly poskytnuty, může, nejlépe písemně prokazatelně, uplatnit reklamaci zájezdu pro porušení cestovní smlouvy. Dle ustanovení § 2540 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, by měl spotřebitel vadu vytknout bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od skončení zájezdu. Dle zmíněného ustanovení má právo na slevu z ceny ve výši přiměřeného rozsahu a trvání vady.
Nemá-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel zákazníka ujistil nebo které zákazník vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, zajistí pořadatel nápravu, pokud si nevyžádá neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.
Měl-li zájezd vadu a vytkl-li ji spotřebitel bez zbytečného odkladu, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vady. Existenci vad je nutné doložit (např. reklamační protokol z místa pobytu). Nevytkl-li zákazník vadu zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, soud mu právo na slevu z ceny nepřizná, jestliže pořadatel namítne, že spotřebitel své právo neuplatnil ani do jednoho měsíce od skončení zájezdu ani u něho, ani u osoby, která uzavření smlouvy zprostředkovala.
Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít. V řešení případného sporu bude tedy možné pokračovat pouze v občanskoprávním řízení.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.