Společnost


JH HOLDING s.r.o.

Počet nahlášených stížností:23
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#9353Neuznaná reklamace ze dne 4.1.2016

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

29 dnů 23 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
20.01.2016, před 9 lety

Kavka Vítězslav

Znění stížnosti

Daňový doklad 2015011987 ze dne 1.9.2015 nákup vadných hodinek. Dne 4.1.2016 doporučeně odeslaná reklamace s návrhem na řešení.


Produkt

Hodinky Geneva hnědé, 299,-Kč


Požadované řešení

Zaslání bezporuchových hodinek stejné značky a barvy. Zaslání finanční částky na účet.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.1.2016 13:59, před 9 lety

Prodávající má ze zákona na vyřízení reklamace lhůtu 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. Tato lhůta dle ustanovení § 605 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, počíná dnem, který následuje po skutečnosti rozhodné pro její počátek, tedy ode dne následujícího po dni uplatnění reklamace. Pokud bylo zboží zasíláno poštou na reklamaci, bude rozhodné datum potvrzené od pošty, že bylo zboží převzato prodejcem. Od následujícího dne počíná běžet lhůta pro vyřízení reklamace. Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je posledním dnem lhůty pracovní den nejblíže následující. Povinnost vyřídit reklamaci do 30 dnů vyplývá z § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Pokud tuto lhůtu prodávající nedodrží, jedná se o podstatné porušení smlouvu, které je titulem pro případné odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

Pro potvrzení nutnosti informovat v zákonné nebo smluvní lhůtě o vyřízení reklamace citujeme rozsudek Nejvyššího soudu ČR spis. zn. 33 Cdo 3228/2009, ze dne 27. 7. 2011: "Stanoví-li zákon č. 634/1992 Sb. v § 19 odst. 3 lhůtu 30 dnů k vyřízení reklamace od jejího uplatnění, pak prodejce svou povinnost splní, jestliže v zákonné lhůtě (není-li smluvena lhůta delší) též vyrozumí spotřebitele o způsobu vyřízení reklamace; až od tohoto okamžiku lze považovat reklamaci za vyřízenou z hlediska zamezení nevyvratitelné právní domněnky neodstranitelnosti vady."

Vyrozuměním spotřebitele o vyřízení reklamace je reklamační řízení ukončeno a spotřebiteli vzniká povinnost si věc od prodejce převzít zpět.

Postup při vyřizování reklamace upravuje § 2169 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Zde je upravena povinnost prodejce věc buď opravit, pokud by toto nebylo možné či vhodné, dodat nový kus stejného zboží bez vad a až pokud ani toto by již nebylo možné, tak umožnit spotřebiteli odstoupení od smlouvy, tedy vrátit peníze.

Zamítl-li však prodávající reklamaci jako neoprávněnou a své zamítavé stanovisko náležitě odůvodnil a vystavil spotřebiteli písemné potvrzení, a spotřebitel se zamítnutím nesouhlasí, je na něm, aby prodávajícímu prokázal, že se jedná o závadu, na kterou se vztahuje záruka. Takovým spolehlivým důkazem by mohl být posudek znalce z oboru.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.2.2016 10:28, před 9 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít. V řešení případného sporu bude tedy možné pokračovat pouze v občanskoprávním řízení.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.