Počet nahlášených stížností: | 7 |
Z toho za letošní rok: | 0 |
Stále v řešení: | 0 |
Pozor !!! Na podvodnikov zo stranky Airmax90 sk/cz. Zoberu peniaze vopred ale tovar nezasielaju. Vyzeraju velmi doveryhodne, no prestanu odpovedat na maili a peniaze uz neuvidite. Ak mate nahodou uz podobnu skusenost ako ja (prisla som o 100€) bojujte za svoje peniaze prostrednictvom policie alebo sa mi ozvite na katarinaroh@gmail.com
Stranka na instagrame/ facebooku
Ja som sa obratila na banku s tym ze som poslala peniaze na zly ucet, "smejdi" mali 2 tyzdne na to aby peniaze vratili, nakolko sa tak nestalo obratila som sa na policiu a podala trestne oznamenie.
|
Tweet |
Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Prodávající se na sociální síti zavazuje k tomu, že zboží bude dodáno za 15 až 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).
Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.
Nereaguje-li prodávající na elektronickou komunikaci, je vhodné zaslat výzvu k plnění a případně i odstoupení od smlouvy písemně, nejlépe doporučeně s dodejkou (doporučujeme ponechat si kopii výzvy a odstoupení) a to z důvodu prokazatelnosti v případě soudního sporu. Bohužel prodávající na svém profilu na sociální síti neuvádí povinné kontaktní a identifikační údaje o prodávajícím. Nákup na sociálních sítích má probíhat podle stejných pravidel jako nákup v klasickém e-shopu, pokud tomu tak není, porušuje prodávající zákon o ochraně spotřebitele.
Dozor nad ochranou spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce, je tedy možné obrátit se s podnětem k tomuto úřadu. Více informací o podání podnětu je možné vyhledat prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.
Pokud prodávající jednal s úmyslem nedodat zaplacené zboží, mohly být naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu podvodu. Má-li spotřebitel důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin, může podat trestní oznámení a informovat o tom Policii ČR, jejímž úkolem je podaná trestní oznámení vyhodnotit, shromáždit důkazy a stanovit další postup. Je také na místě úřady požádat, aby informovaly oznamovatele, jak bylo s jeho oznámením naloženo.
Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.
V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.